You are currently viewing Łucznik – recenzja książki

Łucznik – recenzja książki

Książka Łucznik — autorstwa Artura Żurka przycisnęła mnie do siebie okładką… Choć tak naprawdę rzadko kieruję się opakowaniem, książki muszę przyznać, że urzekła mnie jej prostota i wymowność. Dlatego też brałam udział w konkursie o jej egzemplarz z dedykacją autora. Nie udało się, ale to mnie nie powstrzymało przed sięgnięciem po nieznanego mi dotąd autora na Legimi.
Łatwiej mi się słucha audiobooka, a aplikacje są wygodne.
Choć Kocham zapach papieru i druku, ale nie nogę sobie pozwolić na kupno 4 książek tygodniowo… A są tygodnie, że czytałam nawet więcej. Taki abonament może w mojej sytuacji wiele ułatwić. Zwłaszcza że nie bardzo jest gdzie składować książki na 45 m2 powierzchni mieszkania. Zawsze jednak jest miejsce, by gdzieś usiąść pod kocem i posłuchać nowej historii.
Łucznik ma klimat kryminału, ale również pokazuje nam człowieka na różnych drogach życiowych i rozdrożach. Opisuje to, co poniekąd oczywiste w sposób nieoczywisty, bo my ludzie możemy być różni, w różycach miejscach, sytuacjach inni, zwłaszcza gdy grozi nam niebezpieczeństwo.
Ciekawe postaci i zmiany akcji to duży atut książki, którą czyta i słucha się lekko. Trudno przerwać. Bo się o tej książce wciąż myśli. Dobrze przedstawione studium paniki wciąga i myśli się o własnych emocjach, gdyby pojawił się seryjny morderca.
Książka na dwa wieczory. Ciekawa. Warto.

Recenzja jest tu bez umowy z z wydawnictwem.

Łucznik – Artur Żurek
Wydawnictwo: Initium Cykl: Henryk Zamroz (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
408 str.

W mojej skali oceny 6/10

Na pewno sięgnę po inne publikacje tego autora… W pierwszej kolejności po pierwszy tom cyklu — Strzygoń. Henryk Zamroz…

K. M.

Dodaj komentarz