WYMRZONY CZAS. MALOWNICZE TOM II

Już pierwszy tom historii napisanej przez Magdalenę Kordel po prostu mnie urzekł. Nie mogłam się doczekać się kontynuacji tej niezwykłej opowieści. Uwielbiam bowiem tak lekki i barwny styl pisania. Pozwala on czytelnikowi wczuć się w opowieść o Malowniczym.

Oba tomy przeczytałam jednym tchem i uważam że jest to idealna książka na letni wypoczynek i nie tylko. Po cichu liczę, że Malownicze przekona do siebie czytelników tak jak kiedyś trylogia o Rozlewisku Pani M Kalicińskiej.

Kolejna wizyta w Malowniczym pozwala nam bardziej poznać przeszłość i teraźniejszość miasteczka, w którym postanowiła zamieszkać Magda. Nie spodziewała się, że jedna decyzja na zawsze zmieni jej życie. Nowo kupiony dom powoli staje się rodzinnym domem dla głównej bohaterki… dzieci i wszystkich, którzy potrzebują schronienia… Niestety w życiu nigdy nic nie dzieje się bez przyczyny i nie jest proste. Pojawienie się w Malowniczym Julki i Kacpra wywołuje prawdziwą burzę i solidnie komplikuje wszystkim życie…, a zwłaszcza Magdzie.

Przez donos stożenie rodzinnego domu dla Ani i Marcysi nie jest takie proste. Nagle pojawiają się problemy… dom potrzebuje dalszego remontu, a Magda nie jest odpowiednim opiekunem. Ku rozpaczy wszystkich dziewczynki nieoczekiwanie muszą zamieszkać w domu dziecka.

Gdyby tego wszystkiego było mało nieoczekiwanie przyjeżdża do Magdy jej dawna z przyjaciółka ze studiów Marta. Pojawia się z Bez zapowiedzi z Zosią i psem. Nie chce niczego wyjaśniać, opowiedzieć. Pewne jest tylko, to, że ucieka przed czymś czego się boi… Ucieka.
Jak sobie wszyscy poradzą z tą sytuacją? Na kogo mogą liczyć? Kto skomplikuje sytuację jeszcze bardziej? Jak sobie z tym poradzą? Czy mają jeszcze szanse być rodziną? Tego musicie dowiedzieć się sami… Życzę miłej lektury.

 

 

Dodaj komentarz