WŁASNE MIEJSCE NA ZIEMI

Szczęście ma to do siebie, że jest, a raczej bywa. Nie da się bowiem być permanentnie szczęśliwym. Szczęście to stan, który stały jest tylko wtedy gdy cieszymy się tym co jest. Nawet jeśli bywa ciężko. Bo trudności są potrzebne, ważne i dotyczą wszystkich.

Osoby z pieszych stron gazet zwykle uśmiechają się do sesji, pokazują się piękni. Ale gdy tylko gasną światła ściągają maski.

Są takimi samymi ludźmi jak my. Też mają problemy… Tylko stać ich może na więcej. Ale czy daje im to szczęście?

Może na chwilę…

Szczęśliwy człowiek to nie zawsze ten który ma wszystko. Ale ma własne miejcie na ziemi. Przystanią.

Wielu nawa to Domem, ale ja nie.

Dom, to nie są ściany, ani ich wystrój… nie miejsce, w którym żyjemy. Dom to jest, miejsce gdzie chętnie się wraca i gdzie jest nam naprawdę dobrze. A może tak być w wielu miejscach, bo każdy czuje się dobre gdzie indziej. I czego innego potrzebuje do szczęścia… Choćby na krótką chwilę.

Czasami chodzi o to, by poczuć wiatr, zapach morza, posłuchać ciszy. Takie nasze miejsce może być wszędzie. Bywają to lasy, jeziora, góry… wsie i tętniące życiem głośne miasta. Ulice.

Tam gdzie jest nam dobrze.

Nie ważne gdzie to jest, ważne jest by mieć takie miejsca. I nie dajcie sobie wmówić, że jesteście dziwni tylko dlatego, że byliście gdzieś przez chwilę i na zawsze czujecie się jak w Domu. Szczęśliwsi niż gdziekolwiek indziej.

Każdy ma inne potrzeby i czego innego potrzebuje do szczęścia. Niema znaczenia, że nie zawsze Domem jest to miejsce, w którym właśnie się mieszka. Nie musi, to być również dom rodzinny, o którym wielu można napisać niejedną legendę.

Dom to częściej miejsce gdzie jesteśmy sami ze sobą… Gdziekolwiek będziemy zabierzemy jak bagaż. Nawet jeśli tego nie chcemy. One są, będą… z nami. Mają w pewnym sensie wpływ na to, czego chcemy. Gdzie chcemy być choćby na chwilę.

I wcale nie musi być to miejsce, które pokazują w katalogach z wystrojem mieszkań. Szczęście jest bowiem niezależne od tego co mamy. Zależy tylko od tego co czujemy, czym umiemy się cieszyć. I zwykle jest chwilą.

Zachodem słońca. Szumem drzew. Chwilą zatrzymaną na zdjęciu.

 

Dodaj komentarz