W NADZIEJI NA LEPRZE JUTRO

Książkę Ewy Bauer wygrałam w jednym z konkursów Książki Zamiast Kwiatka. Grzechem byłoby nie zrewanżować się autorce choćby skromnym tekstem za piękny wpis do książki.

Anna jest młodą kobietą, która wierzy w miłość. Mimo, że jest szczęśliwa, przez przypadek całkowicie zmienia swoją przyszłość wiążąc się z nowo poznanym mężczyznom. Po pewnym czasie podejmują decyzję o wspólnym życiu. Wszystko do pewnego momentu układa się cudownie. Jednak los często jest przekorny i wystawia ludzi na próbę. Tak było również w przypadku bohaterki książki. Wypadek samochodowy powoduje, że jej świat się rozpada… Ma żal do pijanego kierowcy, męża. Nie umie się pogodzić ze skutkami wypadku. Jej małżeństwo przechodzi poważny kryzys. Wydawać by się mogło, że nic już nie uratuje tego związku, a jednak małżeństwu udaje się porozumieć. Kiedy wszystko zaczyna znowu wraca do normy los szykuje Annie i jej mężowi kolejną niespodziankę. Ich losy niespodziewanie splatają się z losami dwóch nieszczęśliwych kobiet Sabiny i Heleny. Mimo, że Anna niczego nie podejrzewa spotkanie z przeszłością męża ponownie zrujnuje jej życie wywołując kolejną fale nieszczęść w jej życiu. Wszystko bowiem co jest ważnego jej w życiu powoduje tak zwany przypadek. Nawet decyzja czy Anna zostawi męża zostaje podjęta dzięki przypadkowemu spotkaniu…

Nie będę zdradzać wam wszystkich faktów. Co będzie dalej i jakie przypadki, wybory los zgotuje Annie? Musicie sami się o tym przekonać. Z czystym sumieniem stwierdzam, że ta książka jest niezwykła, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Teraz krąży po moich znajomych. Bo czyta się ją lekko, choć lektura zmusza nas do refleksji nad własnym życiem. Serdecznie wam ją polecam, ale ostrzegam: Jeśli sięgniecie po tę książkę nic was nie powstrzyma przed zakupem II tomu tej opowieści.

 

Dodaj komentarz