JAK STWORZYĆ UDANY ZWIĄZEK CZ. 1

Zanim powiemy sakramentalne tak powinniśmy mieć pewność czy jesteśmy w stanie tworzyć udany związek na lata. Nigdy nie dostaniemy gwarancji na wieczną miłość, ale o pewne rzeczy możemy zadbać sami. Bo to jaki tworzymy związek zależy od nas – osób, które są w tym związku. 

Niby jest, to prosta rzecz, ale tak naprawdę nie do końca… Nie z każdym jesteśmy w stanie dogadać się w domu, szkole, pracy – a co dopiero w związku.

Stare przysłowie mówi: „Nie z każdej mąki będzie chleb.” I to jest prawda. Przecież nie każda znajomość kończy się miłością i ślubem. Czasem jest tak, że ta nasza „Pierwsza Miłość” nie jest jedyną, bo uczymy się na błędach i „Dorastamy” do związku. W ciągu życia poznajemy ludzi i siebie. Uczymy się tworzyć relacje.

O czym musimy pamiętać?

Każdy z nas ma wady, zalety i popełnia błędy. Sęk w tym, by to wiedzieć i starać się je naprawić. Bo ideałów nie ma! A książęta są, ale bliżsi są nam ci ukryci w bajkach. My zakochujemy się w zwykych ludziach i nie jesteśmy wolni od słabości.

Nie bez powodu mówi się: „Że aby dobrze poznać człowieka trzeba z nim zjeść beczkę soli” W związku gorycz/sól też się zdarza. Bo wszyscy bez wyjątku powielamy w związkach wyuczone w domu pewne zachowania. Są to na ogół nawyki i zachowania, o których nie mamy pojęcia. Myślenie typu: Nnie jestem taki jak moja rodzina jest naiwne. 

Wszyscy robimy rzeczy, które irytują innych. I czasem, trzeba dla dobra związku odpuścić. Dobrze jest ustalić priorytety. Naprawdę niema sensu kłócić się o duperele. Trzeba wiedzieć kiedy i co odpuścić. Związek nie powinien być męką… Wiecznym ringiem. Znam naprawdę niewiele par, które się nie kłucą, ale lekarstwem na to jest rozmowa i miłość.

Nikt w związku nie jest jasnowidzem, nie czyta w myślach. Jeśli czegoś oczekujemy od partnera, związku to musimy o tym szczerze porozmawiać z ukochaną osobą. Nasze wyobrażenie związku na szansę się ziścić jak powiemy: Co chcemy, jak chcemy… Należy też słuchać drugiej strony. Wypracować kompromis.

Zwykle wiemy o tym później, po latach. Gdy mamy za sobą mniej lub bardziej burzliwe związki, roztania. Warto uczyć się na błędach innych. Prubować stworzyć związek o jakim marzymy i nie zadowalać się namiastką. Ale by łączyła nas taka relacja czeka nas ciężka praca, bo to co najcenniejsze wymaga zadbania.

 

Dodaj komentarz