Coś takiego słyszałyśmy kiedyś wszyscy. Bez względu na to czy chodziło o pasję, drogę życia, czy inne rzeczy. Każdy z nas usłyszał takie zdanie przynajmniej kilka razy. Zawsze się zastanawiałam dlaczego ktoś ocenia nas z góry. Decyduje za nas i nie pozwala próbować, podejmować ryzyko… Przecież wcale nie musi mieć racji. Może się mylić.

Dlaczego więc tak wielu ludzi podcina innym skrzydła. Dając sobie prawo do wypowiadania osądu. Zwykle jednak działa to w jedną stronę. Bo kiedy powie się głośno o własnych planach marzeniach zwykle wszyscy się dziwią jakbyśmy nie mieli prawa do zmian. A przecież życie w schematach nie daje szczęścia. Przychodzi kiedyś czas na zmiany.

Wtedy przydało by się wsparcie. Motywacja. Ale nic na siłę… Nie chodzi przecież przechodzenie ze skrajności w skrajności w skrajność.

Nie chodzi też o to by nam to latami wmawiać. Nie wszyscy muszą być najlepsi, ale jeśli ktoś w nas wierzy i motywuje to daje to siłę.

Wcale nie chodzi o to, by wmawiać nam Sukces. Uczyć nas życia w iluzji, czy bezsensownej presji sukcesu. To przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Chodzi o to by się nie bać żyć. Szukać, celu zanim przygnie nas wyścig szczurów…

Nic w życiu nie jest nam dane na zawsze. Los czasem robi nam mniej lub bardziej miłe niespodzianki. Wystawia nas na próbę… ma to nas nauczyć radości, walki. Nie wszystko w życiu nam wychodzi, a jednak trzeba żyć. Próbować. Kiedyś pojawi się szansa realizacji marzeń i poczujesz: „To jest coś dla mnie” Sięgnij po to nawet jeśli miało by się okazać inaczej. Cokolwiek byśmy nie robili zawsze znajdzie się ktoś kto nas skrytykuje, wyśmieje… Boimy się takiej reakcji jak ognia, bo zazdrośnicy… niespełnieni życiowo ludzie lubią wbić komuś szpilę z zazdrości. Czasem pojawia się nawet Hejt. Nie mylicie go jednak z radą czy merytoryczną wypowiedzią na dany temat. Nie musimy się z nimi zgadzać, ale warto wyciągnąć wnioski. Najprościej jest się pogniewać czy poddać, ale czy warto rezygnować z rozkwitu – pasji życia?

Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *