TELEWIZYJNE SHOW SPOSOBEM NA MIŁOŚĆ?

Miłość nie zawsze przychodzi. Nie pojawia się tak po prostu. Na życzenie. Finał jest taki, że nie zawsze spotyka się tę prawdziwą miłość. Właściwego człowieka… Z tego to powodu zdarza się, że miłość, to za mało by ten, lub inny związek przetrwał. Kiedy rozglądam się wokół jakieś pary wiąż się roztają. Tych trwałych, szczęśliwych jest garstka. Choć na zdjęciach z portali ludzie zwykle się uśmiechają. Jednak szczęście, które widać zwykle szybko znika. Częściej, to co widać jest bardziej na pokaz, bo w pogoni za szczęściem jesteśmy w stanie zrobić naprawdę wiele… Nawet to szczęście zgubić.

Czemu tak jest? Dlaczego ludzie szukający szczęścia nie zawsze je znajdują? Po co korzystają z randkowych portali i innych współczesnych rozwiązań? Czy kolejne programy telewizyjne takie jak Rolnik szuka żony, czy Ślub od pierwszego wejrzenia naprawdę pomogą im poznać miłość życia? Trudno powiedzieć. Na pewno nie uda się pomóc wszystkim.

W czasie gdy towarzyszy nam wszech obecna technologia naprawdę trudno jest spotkać bratnią duszę. Relacje stają się płytkie… Czy eksperyment ślubu w ciemno jest przesadą? A może stanie się kolejną szansą tak jak krytykowane kiedyś portale randkowe, biura matrymonialne. Efekty czas pokarze. Ja już dziś, mam refleksję.

Każdy z nas pragnie szczęścia. Miłości. Ale dla każdego to szczęście jest czym innym. Bo jesteśmy inni. Zmienni. Żyjemy w pośpiechu. Niewielu buduje miłość pamiętając o przyjaźni, rozmowie… Myślimy o tym czego chcemy jako ja… A przecież związek, to dwoje różnych ludzi. Pełnych różnych wzorów, doświadczeń i odczuć. Miłość pojawia się różnie. Przyciąga nas do kogoś na zasadzie podobieństw, lub różnic. Ale na początku patrzymy na tą ukochaną osobę przez okulary miłości. Bywa, że widzimy to co chcemy… na efekty – leprze lub gorsze trzeba poczekać. O fajny związek jednak trudno. Bo miłość z bajki zwykle bywa w filmach. Realia bywają inne.

Prawdziwe zaangażowanie stało się nie modne. A ci którzy go szukają bywają wyśmiewani… Przecież ocenia się wygląd status i prace. Rzadziej patrzy się na to jaki – jest człowiek. Żyje się mocno i szybko. A pod tą otoczką jest zwykle samotny, nieszczęśliwy pełen frustracji człowiek…

Portale randkowe pełne są profili ludzi, którzy chcą tylko zabawy. Przygodnego seksu. Nie mnie oceniać tych ludzi, ale prawda jest taka, że…  prawdziwej miłości szukają nieliczni. I nawet oni popełniają błędy. Nie pozostają bez skazy. Wszelkie reality show dla samotnych odzierają ludzi z maski. Szybko okazuje się czy ktoś szuka miłości, czy tylko pragnie lansu w telewizji. Niestety kamera nie wszystkich lubi. Szybko wychodzi kto jest autentyczny, a kto liczy tylko na sławę. W takich programach kamera szybko wychwyci fałsz… Udawanie. Trzeba być naprawdę dobrym aktorem by oszukać widza. Teraz wiele kontrowersji wzbudza program Ślub od pierwszego wejrzenia.

Ale nie wiem co dziwi bulwersuje bardziej… To że szukający szczęścia ludzie podjęli ryzyko, czy to, że jeśli im się uda będą może szczęśliwsi od innych. I wcale nie dla tego, że są lepsi od oglądających ich telewidzów. Niektórzy z nich są jednak wystarczająco zdesperowani i jeśli dadzą sobie szansę, może odnajdą to czego szukają. Może będę teraz adwokatem diabła, ale znam pary które po latach związku znają się niewiele i rozstają się po ślubie z byle powodu… Poddać się jest czasem łatwiej niż walczyć. Tylko czas pokaże czy którakolwiek z par w programie przetrwa. Żaden ekspert nie da nam przecież recepty na szczęście. Wszelka pomoc fachowców może nam pomóc coś zrozumieć. Drogi do kompromisu musimy szukać sami. A jak wiadomo bez niego wiele par poślubionych z wielkiej miłości nie przetrwało.  Budzące kontrowersje programy robią trochę za staromodne swatki. 

Nie chodzi jednak o to by teraz wszyscy zgłaszali się do programu, ale o to, by na przykładzie tych par przyjrzeć się sobie, swoim byłym i obecnym związkom. Wyciągnąć wnioski. Może się okazać, że nasz związek mimo rys nie jest wcale taki zły… i zamiast odejść zechcemy szczerze porozmawiać. Zobaczyć drugą osobę taką jaką jest, a nie taką jak miała być. Pomyślcie o tym zanim zatopicie się w codzienności.

Nikt nie chce być sam… Nikt nie chce być samotny… Lepiej podjąć ryzyko i dowiedzieć się jacy jesteśmy i czego chcemy. Mnie osobiście fascynuje mnie ten program, bo odkrywa ludzką naturę… A takie konsultacje z psychologiem przydały by się wielu parom, które zamieszkały razem i walczą teraz o „władzę” w związku. Jedyne co mnie dziwi to to, że pary tak niewiele rozmawiają o swoich wzajemnych oczekiwaniach i wizjach związku. To jest przyczyna wielu problemów we wszystkich związkach…

 

 

 

3 Replies to “TELEWIZYJNE SHOW SPOSOBEM NA MIŁOŚĆ?”

  1. Każdy sposób jest dobry jeśli rzeczywiście ma zakończyć się sukcesem. Osobiście nie skorzystałabym z tego wariantu.

  2. masz rację rozmowy w związku o oczekiwaniach są bardzo ważne, konsultacje z psychologiem tym bardziej 🙂

  3. Fakt faktem, nie łatwo miłość znaleźć 🙁 Ja ciągle szukam 🙁

Dodaj komentarz