STEVEN KING JAK PISAĆ PAMIĘTNIK RZEMIEŚLNIKA

Wczoraj wpadła mi w ręce książka Stephena Kinga. I wiem jedno muszę mieć własny egzemplarz tej książki. Po prostu muszę. Znam jego twórczość, ale ta książka jest jak biblia dla pisarzy i ludzi którzy marzą o pisarskiej karierze. Przez 253 strony tekstu zastanawiałam się czy ta książka jest bardziej biografią czy poradnikiem. Trudno powiedzieć… dla mnie to jedno i drugie.

King pisał praktycznie całe życie. Zanim odniósł sukces latami pracował, marzył o sukcesie, ale żył tak samo jak, każdy inny człowiek walczący o swoje marzenia.

Pisarz nie jest jakimś tworem, czy cyborgiem. Pisarz, to jest człowiek z krwi i kości. Często walczący o przetrwanie nawet bardziej od innych. Potrzebuje kogoś kto będzie w niego wierzył gdy inni będą wyśmiewać jego dążenia. Sama to przeżywam. Też mam w pokoju stos odpowiedzi z wydawnictw. Nie wiem czy gdybym była zdrowa były by odmowne…, ale piszę dalej. Pracuję nad słowem tak jak by porady Kinga były we mnie od lat.

Cieszę się, że było mi dane poznać Stephena Kinga człowieka, z jego słabościami. Wzlotami i upadkami… Mimo sławy pieniędzy los go nie oszczędzał. Jakby miało mu to przypomnieć jak trzeba cenić to co się ma, bo możliwość życia z pasą jest darem od losu.

Ja też nie mam w życiu łatwo, i też się nie poddaję. Może kiedyś masze książki się spotkają na półkach. Na pewno w tej pisanej obecnie podziękuję mu za to, że dał mi nadzieję…

 

 

 

6 Replies to “STEVEN KING JAK PISAĆ PAMIĘTNIK RZEMIEŚLNIKA”

 1. Również czytałam kilka książek Stephena Kinga, co do tej to zainteresowałaś mnie. Z chęcią przeczytam jak dochodził do tego co ma teraz.

  1. Bardzo mi miło, bo warto przeczytać

 2. świetny tekst!
  Pozdrawiam,
  Posy

 3. Musze przeczytać to cudo. Może ktoś mi wreszcie da kopa w dupsko i wrócę do pisania mojej książeczki. Przydałoby się 🙂

  1. Mnie pomogło więc może i tobie się uda

Dodaj komentarz