POPIERAMY KOBIECOŚĆ

Rozpoczął się niezwykły czas dla kobiet niepełnosprawnych. W najbliższym czasie może się wiele zmienić, choć nie od razu będzie to tak oczywiste. A jednak czuję, że to milowy krok, który kiedyś zaowocuje i da nam kobietom niepełnosprawnym nową przestrzeń. Bardzo mnie to cieszy, bo kiedy ogłaszano pierwsze wybory MISS POLSKI na WÓZKU nikt nie przypuszczał, że konkurs mimo kontrowersji jakie chwilami budzi będzie trwał przez lata. Dziś można powiedzieć, że konkurs na stałe zagościł w kalendarzu imprez, które są w stanie zmieniać społeczne postawy. W tym roku konkurs rozwinął skrzydła i działa na rzecz kobiet na wózkach globalnie. Nikt z nas nie przypuszczał, że w po kilku latach w Polsce będziemy wybierać MISS ŚWIATA na WÓZKU…

Właśnie trwa finałowe głosowanie. Mamy 24 finalistek po cichu liczę, że pomożecie dziewczynom odwiedzić Polskę biorąc aktywny udział w codziennym głosowaniu. Można głosować za pomocą smesów i internetowo. A kandydatki są naprawdę niezwykłe… 

 

Grafiki są to materiały wykorzystane za zgodą Fundacji Jedyna Taka

 

Mam nadzieję że zafascynują was tak jak mnie i nie pozostaniecie obojętni. Wiem, że nie wszyscy mogą wysyłać smesy, ale głosowanie internetowe jest dostępne dla wszystkich.  

Oddając głos na wybraną kandydatkę podajemy swojego emalia i potem sprawdzamy pocztę… i potwierdzamy głos w linku zawartym w wiadomości. W razie kłopotów warto zajrzeć do spamu poczty. Więc działamy… Bez względu na to, co myślicie o tym konkursie pamiętajcie, że warto wspierać takie inicjatywy. Bo, to co dzieje się dobrego zawsze jest z korzyścią dla nas wszystkich. Sama brałam udział w jednej z edycji konkursu Miss Polski na Wózku i wiem jak wielkie było to dla mnie przeżycie. Pamiętam przecież czasy, w których taki konkurs był czymś abstrakcyjnym… żeby nie powiedzieć niemożliwym. 

Dlatego proszę glosujcie raz dziennie aż do 6 października TU . Polskę reprezentują 2 dziewczyny Beata Jałocha TU i Adrianna Zawadzińska TU  Ale Wszystkie Kandydatki są naprawdę niezwykłymi kobietami… są piękne, aktywne, mają osobowość. Warto pokazać światu, że jesteśmy wszystkie razem. Wybierzcie swoje faworytki i głosujcie na uczestniczki:

1. Angola – Victoria José 
2. Białoruś – Aleksandra Chichikova 
3. Brazylia – Carla Maia  
4. Kanada – Vahen King 
5. Chile – María Díaz 
6. Chile – Paula Miranda 
7. Finlandia – Kati van der Hoeven 
8. Francja – Sandrine Ciron 
9. Francja – Nadjet Meskine 
10. Gwatemala – Pahola Solano 
11. Indie – Priya Bhargava 
12. Indie – Rajalakshmi Shankar 
13. Włochy – Laura Miola 
14. Meksyk – Karen Rocha  
15. Mołdawia – Ludmila Iachim 
16. Holandia – Mirande Bakker 
17. Polska – Beata Jałocha 
18. Polska – Adrianna Zawadzińska 
19. Rosja – Alena Tiapkova 
20. Republika Południowej Afryki – Lebohang Monyatsi
21. Ukraina – Oksana Kononets 
22. Ukraina – Uliana Pcholkina 
23. USA – Jennifer Lynn Adams 
24. Białoruś – Angelina Wałęsa

Pokażmy im, że mają nasze wparcie… GŁOSUJMY!!

 

 

 

Dodaj komentarz