POMYSŁ NA SIEBIE

Wiele kobiet na różnych etapach życia szuka pomysłu na siebie. Podobnie jest ze mną. Co jakiś czas uparcie szukam sensu życia. Nowego pomysłu na siebie. Bo ile można znosić to, co nam nie pasuje? To co nas męczy? Zawsze coś w nas w końcu pęka.

Wtedy możemy albo iść do przodu, albo się podać. Nie zawsze się udaje dobrze wybrać, bo jesteśmy tylko ludźmi. Mamy zalety i wady. Słabości. Czasem mamy poplątane losy i trudno jest nam coś zmienić. Odejść. Spalić za sobą mosty… i poczuć się wolnym.

Czy myślą o tym ci co znikają na lata? Co daje im ucieczka? Czy są dzięki temu szczęśliwsi? Co robią gdy znikają? Jak żyją?

Hm… trudno powiedzieć. Wiem jednak co ja chciała bym robić. Żyć z pasją jakby jutra miało nie być. Wyruszyła bym w podróż przed siebie, by poznać kraje, kultury. Uwolnić się od tego co mi ciąży w mojej codzienności i wiem, odeszła bym bez żalu. Za bardzo lubię wolność. Niestety teraz nie mogę tego zrobić. Więc walczę jak umiem. Wolność daje mi internet i to miejsce. Troszkę jestem w dziwnej sytuacji, ale to pozwala mi więcej tworzyć… Zwykle robię to w dziwnych porach.

Ja żeby ruszyć do przodu muszę, na dłuższą chwilę się zatrzymać. Nie zawsze taki życiowy postój mi pasuje. Ale zwykle nie mam na, to zbyt wielkiego wpływu. Los czasem działa mi na przekór, dając mi w przyszłości inną drogę. Chwilami trudniejszą. Bywa że moim losem rządzi trochę paradoks, ale przyzwyczaiłam się już do takich niespodzianek przez lata. Dziś ocean mojego życia jest troszkę spokojniejszy choć tego nie widać. Zakotwiczyłam na parterze po latach walki. Wpinania się po schodach jak bym mieszkała w wierzy Babel. Teraz schodów jest mniej, ale nie pomogły mi w tym, artykuły ani pisma. Nie pomogły słowa poparcia i otuchy.

Rozwiązanie przyniósł wypadek który zatrząsł w posadach moim życiem i zmienił wszystko. Dziś to ja zmieniam swoje życie, bo zmiany zależą od nas. Wiosna życia może już się skrada. Kto z was ją dogoni? Bo ja zamierzam.

 

2 Replies to “POMYSŁ NA SIEBIE”

  1. You should take part in a contest for one of the best blogs on the web. I will recommend this site!

  2. Dobry przykład oby tak dalej.

Dodaj komentarz