Szczęście nie zawsze pojawia się w porę. Czasem szuka się go długo, popełnia błędy. Miłość, która miała trwać całe życie trwa czasem – jeden sezon, rok, dwa. Często nawet po latach wspólnego życia, związku okazuje się, że obok nas jest zupełnie obcy człowiek. Nieznany. Gorzej jest jednak gdy kobieta po przejściach, z przeszłością dłuższy czas jest sama. Gdy trwa to latami… a ona nie chce na siłę szukać szczęścia, miłości. Drugiej połowy… by tylko zadowolić otoczenie. Choć marzy by być z kimś, chce by było to naturalnie.

Chce budzić się w czyiś ramionach. Mieć pretekst, by wstać o świcie i zrobić drugiej osobie choćby herbatę… dzielić myśli i wszystko co tylko można. Jednak druga połówka jej duszy i łóżka nadal pozostaje pusta. Teraz ona nie ma z kim dzielić smutków i radości. Nie ma się do kogo przytulić, a rodzina i przyjaciele patrzą na nią jak na nieudacznika. Ich spojrzenia wydają się mówić – Jak można nie umieć znaleźć sobie kogoś? Przecież wszystkim innym się jakoś udaje. Nie ważne, że ci inni w rzeczywistości wcale nie są tacy nieskazitelni. Ich szczęście, miłość jest bardziej na pokaz, niż naprawdę…, a na co dzień nie okazują sobie choćby odrobiny szacunku. Jednak to samotna kobieta, która nie chce być z byle kim, by tylko nie czuć się samotna, jest gorsza od tych którzy szukali miłości na siłę byle by tylko nie być kiedyś na jej miejscu.

Bo to samotna kobieta jest w oczach rodziny i przyjaciół kimś gorszym. Kiedyś nosiła niewygodne miano starej panny. Teraz mimo upływu lat – zmiany czasów jej rola wcale nie jest łatwiejsza.

Gdy wszyscy ujawniają swoje sprawy w internecie samotne kobiety czują się napiętnowane. Nie chcą tłumaczyć światu czemu nie zmienia się ich status na profilach. Nowa znajomość w ich odczuciu jest jak kwiat i nie wiadomo czy z małej roślinki będzie krzew, czy drzewo… Samotne kobiety nie chcą planować swojej przyszłości publicznie. Odkrywać wszystkich kart nadziei przed światem.

One nie chcą narażać się na świetność jeśli, to co czują, myślą po raz kolejny stało by się tylko planem, marzeniem.

Zwykle nie tłumaczą się z życia póki ktoś nie zmusi ich do reakcji serią niewygodnych pytań, czy przykrych zdarzeń. I uwierzcie mi wcale nie trzeba być na wózku by ktoś podeptał twoją godność piętnując twoją kobiecość.

Na szczęście los i takim kobietą dale szanse na szczęście… i z tej szansy żadna kobieta nie musi się nikomu tłumaczyć.

 

 

 

3 komentarze

  1. Jako osoba od wielu lat samotna potwierdzam, niestety otoczenie nie reaguje na to dobrze. Jeszcze kilka lat temu było w porządku, ale od jakiegoś czasu coraz częściej słyszałam pytania typu kiedy wreszcie sobie kogoś znajdziesz, że to czas najwyższy, i tak dalej. Z czasem wręcz przestałam być zapraszana na spotkania „parowe”, bo powiedziano mi, że do nich nie pasuję, bo jestem sama. Straciłam w ten sposób bliskich znajomych. Aczkolwiek takie podejście nie dotyczy tylko kobiet. Kilku znajomych płci męskiej wspominało mi, że takie same teksty słyszą od swojego otoczenia. Generalnie więc bycie samemu jest przez ludzi postrzegane źle.

    mia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *