PASJA DO PISANIA I CZYTANIA

Kiedyś usłyszałam że Poetą, Pisarzem się tylko bywa… i poniekąd naprawdę tak jest. Choć wiele osób mogę z czystym sumieniem określić tym mianem osobiście wolę używać słowa autor. Choć może, się to wydawać dziwne, to określenie wcale takie nie jest złe.
Autorem się jest. Poetą, czy Pisarzem się bywa…, bo nie da się przecież być bez ustanku. Przez okrągłe 24 godziny na dobę. Nie można tylko pisać. Trzeba żyć. Obserwować.
Całą dobę można być tylko człowiekiem…, mężczyzną, kobietą. Szczególnie kobietą można być nieustannie…, bo kobietą można być zawsze. Kobiety w wielu przypadkach zwykle wypełniają po drodze przynajmniej kilka jak nie, kilkanaście ról w życiu.

Bardziej kreatywny od kobiety jest tylko Aktor i Pisarz…
Pisarz to niezwykły samotnik, a zarazem pasjonat życia, który żyje w wielu światach. Buduje te światy w wyobraźni tworzy obrazy z słów. Dlatego Pisarzem właśnie się bywa w chwilach ciężkiej pracy, pisana. Podczas spotkań z czytelnikami. Dla pisarzy zwyczajne życie, jest odskocznią. Inspiracją do pisania, choć kiedyś odskocznią bywało pisanie…

Talent – pasja pisania, to niezwykły dar, który pomaga nam tworzyć książki. One są jak podróże w nieznane, intymne rozmowy…

Bywa, że książka jest dla czytelnika jak randka z autorem. Tak randka…, bo każdy pisarz ma swoją liczbę czytelników. Oni chętnie uciekają od szarej rzeczywistości do lepszego świata kiedy tylko mogą, a teraz mają więcej możliwości niż kiedyś.

Teraz pasja czytania może nam towarzyszyć czytelnikowi wszędzie. Dla mnie książki nadal pachną papierem, drukiem…, ale pojawiło się wiele innych możliwości. Technologie dały nam do dyspozycji różne formaty książek: elektronicznych i audiobooków. Możliwości jest tak wiele, że możemy „czytać” prawie zawsze i wszędzie.

Mimo, to mówi się, że czytamy coraz mniej. Zastanawiam się jak to jest możliwe biorąc pod uwagę kilka czynników:

  • liczba blogów o książkach stale rośnie i mają naprawdę nie małą ilość czytelników
  • liczba os odwiedzających targi książki też nie jest mała
  • biblioteki wracają do łask
  • formaty publikowanych książek dają nam wiele możliwości

Ja mimo ogromnej miłości do papierowej wersji książek pokochałam też audiobooki. Zwłaszcza te czytane przez niezwykłych aktorów… bo czasem głos uwodzi kobiety bardziej niż treść czytanej opowieści…, ale o tym jeszcze wam napiszę.

 

Dodaj komentarz