Ostatnie dni były bardzo intensywne. Zarówno dla mnie jak i kilkunastu innych kobiet. Wszystko za sprawą pokazu mody pod hasłem Mam na imię kobieta – kobieta zmienną jest… Na ten dzień złożyło się wiele działań, których efektem było to co skarżyszczanie mogli obejrzeć 27. 05. 2018 w Skarżysku. Nie były to łatwe dni. Wiele z nas musiało zderzyć się ze swoimi słabościami, kompleksami. Przełamać się i pokazać w sukience, makijażu. Tak jak wymagał tego od nas projekt Anett Załęckiej i Anny Szymankiewicz.

 

 

Dla nas wszystkich była to ogromna metamorfoza bez względu na to na ile pozwoliłyśmy ingerować w nasz wygląd.., bo nie jesteśmy profesjonalnymi modelkami. Nie prezentowałyśmy wcześniej sukienek, tak publicznie. Na oczach kamer i fotoreporterów… a jednak się udało. Danuta Banaczek uwierzyła, że zwykłe kobiety po przejściach, z przeszłością, które nie noszą ubrań w rozmiarach typowych modelek pokażą światu, że mogą być kobiece… seksowne. A jednak się nam udało. Dziś gdy powoli cichną echa tej imprezy nawet mnie trudno uwierzyć w efekt…

W to jak zmieniłyśmy się wizualnie dzięki fryzurom stworzonym przez Anett Załęckiej, my zwykłe kobiety stałyśmy się nie zwykłe. Poczułyśmy się piękne… Nie było to łatwe, nie obyło się  bez walki i morza emocji, ale to one dodały nam siły. Pozwoliły mimo zmiany nadal być sobą. Dziś gdy nasze włosy nie mają loków, a sukienki i eleackie buty czekają w szafie na kolejną okazję nie czujemy się mniej piękne… bez względu na to, co mamy na sobie. Czy są to, dżinsy czy dresy wiemy już, że jesteśmy w stanie się zmienić, zaryzykować. Zaszaleć.

Pokazać swoją kobiecość i nadal pozostać sobą… Nie ważne czy teraz będziemy nosić szpilki sukienki i pełne makijaże… To co się stało w nas iskrę, która już nigdy nie zgaśnie bez względu na to co będziemy mieć na sobie.

 

Osobiście mam nadzieję, że to co zrobiłyśmy pozwoli uwierzyć kobietom, że mogą więcej nawet jak ich losy się skomplikują. Przykładem na to był nasz gość Ilona Felicjańska..

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *