NOWA PERSPEKTYWA

W życiu każdego z nas przychodzi taka chwila, że tracimy wszystko. Na chwilę, moment dotykamy ciemniejszej strony życia. Czasem ciemniejszej strony własnej duszy. Kobiecości.

Ja traciłam w życiu wiele, ale teraz mogę tylko zyskać… Nic mnie nie powstrzyma przed walką i nadzieją.

Wiem, jak kruche jest życie. Jak ulotne są plany i marzenia. To co mamy, lub wydaje nam się, że mamy może nam się w ciągu chwili rozpaść na kawałki.

W życiu nie ma nic pewnego poza śmiercią, wszystko co było cenne może odejść w niepamięć, bo życie w ciągu zaledwie kilku sekund może każdego z nas wystawić na próbę… Zmusić do poznania nowej perspektywy.

Ludzie których znamy opustoszeją nagle miejsca i fotele. Zgasną radości. Cele z wczoraj staną się odległe jak punkty na horyzoncie, albo szczyty wielkich gór…

Co wtedy zrobić ?

Żyć. Nie dać się utopić w pustce i czekaniu. Choć to wcale nie jest łatwe trzeba trwać.

Minie trochę wschodów i zachodów słońca zanim zaczniemy widzieć świat. Dobrze jest jednak czasem ostro wyhamować, by poczuć coś głębiej. Docenić, to co zwykle nie jest przez nas zauważane.

Warto, posłuchać własnych myśli. Dostrzec coś co może nas zmienić. I wcale nie trzeba do tego być na wózku, by spojrzeć na coś inaczej. Uwierzyć w zmianę…

Poszukać nowego siebie jak skarbu, czy nie napisanego jeszcze listu w butelce… Co w nim będzie? To zależy od Nas samych.

Nie ważne, czy ktoś się będzie z nas śmiał. To my piszemy scenariusz swojego życia i to my będziemy walczyć o marzenia. Mimo upływu lat moja przygoda wciąż się zaczyna. Od nowa każdego dnia.

 

Dodaj komentarz