Jedną z tegorocznych kandydatek w konkursie Miss Polski na Wózku jest Agata Cybuchowska, blogerka, modelka z Butterfly Agency Models, a teraz także od kilku dni mama uroczego Jakuba. W konkursie startuje już po raz drugi i ma nadzieję, że tym razem uda jej się być w finałowej 12 ce, To jednak zależy od głosów.

Głos można oddać codziennie wysyłając SMS na nr 72068 o treści: TC.JEDYNA.4
lub drogą
internetową TU – GŁOSUJĘ ZA podając adres e-mail

Należy potwierdzić głos klikając w link wiadomości w razie kłopotów trzeba sprawdzić skrzynkę spam.

Agata ma 20 lat. Od 5 lat jeździ na wózku z powodu wypadku komunikacyjnego. Interesuje się modą i wszystkim co związane z makijażem. To jednak zeszło troszkę na dalszy plan odkąd na świecie pojawił się jej synek nowo narodzony synek. Świat Agaty nabrał nowego wymiaru. Nie jest to jednak dziwne. Kobieta na wózku czy jakimś innym schorzeniem zostając matką nie wiele różni się od zdrowych mam. Różnica to możliwości. Bo każda kobieta jest inna. To wszystko. Każda po pojawieniu się na świecie upragnionego maleństwa odkrywa, że centrum jej wszechświata staje się dziecko bo to ono jest najważniejsze… Mimo nowej życiowej roli Agata nie rezygnuje z siebie. Swoich marzeń i planów.

12938163_867570830056267_209679109569710704_n

Chce być przykładem dla innych młodych kobiet na wózkach, bo jeśli tylko jesteśmy samodzielne możemy wszystko. Wózek niczego nie musi nam odbierać. Przecież nawet na wózku jesteśmy piękne. Trzeba tylko o to piękno zadbać… nie zawsze jest to jednak proste.

Kobieta na wózku szuka swojej kobiecości zawsze. Nawet w chwili gdy siada na wózek. Choć nie zawsze jest tego świadoma. Z czasem szuka od nowa swojego seksapilu i pewności siebie.

Kobieta na wózku musi bardziej szukać swojej kobiecości niż kobieta sprawna. Ja od zawsze czułam się bardzo kobieca. To, że usiadłam na wózku tego nie zmieniło. Nadal podkreślałam swoje atuty. Żałuję, że niektórym kobietom na poruszającym się na wózku trudno jest odnaleźć swoją kobiecość. Są mniej pewne siebie i myślą ze wózek stanowi ogromną barierę. A tak nie jest. Jeśli pokarzemy światu swoją słabość postrzega nas przez jej pryzmat.

11755884_732298746916810_4678722106425078596_nSama mam kompleksy jak każda kobieta. Sprawność nie ma nic do rzeczy. Kobiety na wózku powinny zaakceptować siebie i przekuć słabości w atuty. Wiele kobiet na wózku ogranicza się i nie umie się otworzyć. Pokazać światu swojego potencjału... Powinny bardziej w siebie wierzyć i powoli spełniać marzenia. Duże znaczenie ma postawa rodziny. Ważne jest by rodzina nie traktowała osoby niepełnosprawnej inaczej, ale jak zdrową osobę wtedy inni też tak zrobią… popatrzą na człowieka. By świat nie patrzył na nas przez pryzmat wózka muszą się postarać wszyscy. Całe rodziny. Nie wolno dopuszczać do nadmiernego wyręczania czy robienia z osoby niepełnosprawnej życiowej ofiary losu. Jako Miss chciałabym zrobić coś by kobiety na wózkach też były czasem postrzegane jako seks bomby, bo zasługujemy na to. Sposobem na to jest częstsze pojawianie się w mediach osób niepełnosprawnych – na pokazach mody, reklamach…, nie tylko jako tematy kontrowersyjne, lub prośby o pomoc. Trzeba pokazać człowieka. Chciałabym aby po za uroda udział w wyborach był również kojarzony z charyzmą i działaniem. Tym co kandydatka może zrobić w przyszłości, jak może pomóc społeczeństwu w zmianie nastawienia do osób niepełnosprawnych… – mówi Agata.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *