Mówi się, że co 7 lat przychodzą lata chude, albo tłuste… Ja mam nadzieję, że w moim życiu pojawiają się właśnie te tłuste. I będę mieć szansę na rewolucyjne zmiany w moim życiu. Kiedy się jest na wózku, wiele rzeczy ma znaczenie. Wtedy zauważa się każdą nierówność na chodniku, każdy krawężnik. Schody czy brak podjazdu nagle stanowią problem. Jeszcze większym problemem jest brak dostępu do łazienki z poręczą… Coś, co dla statystycznego sprawnego człowieka nie jest potrzebne, do chwili utraty zdrowia okazuje się ważne.

Jeszcze ważniejsze jest, by osoba niepełnosprawna korzystała z dobrze dobranego sprzętu. Dla mnie szczególnie ważny jest, odpowiedni dobór sprzętu dla osób poruszających się na wózku. Prawidłowo dobrany do schorzenia użytkownika, jego możliwości jest naprawdę ważny. To on zastępuje osobie chorej nogi. Kiedyś nie przywiązywało się wagi do tego, jaki wózek jest odpowiedni. Teraz można wybierać. Niestety nie jest łatwo dokonać właściwego wyboru… Nie chcę tu pisać, której marki wózka nie polecam, bo nie chodzi o to, by kogoś dyskredytować. Ale są marki, których wózki odbiegają od oczekiwań użytkowników… nie zawsze z winy wybranego modelu. Winy jest zwykle człowiek, który dokonuje pomiaru. Dlatego ważne jest, by pomiar wózka wykonany był właściwie. Osoba wybierająca z nami wózek widzi nas raz. To my, płacimy niemały rachunek i korzystamy z wózka przez wiele godzin dziennie, jeżdżąc na nim kilka lat. Dlatego musimy mieć właściwy komfort jazdy. Gdy kupimy bubel nie zawsze pomorze nam reklamacja. Dlatego tak ważne jest, by mieć pewność, iż przedstawiciel ma naprawdę odpowiednią wiedzę i umie to zrobić. Często osoba niepełnosprawna potrzebująca wózka ufa osobom, które są przedstawicielami marki i zostaje z bublem. Wózek nie jest dobrze dobrany, zmierzony… Wiem, bo sama tego doświadczyłam kilkukrotnie. Dziś już wiem, co ma dla mnie znaczenie. Waga wózka, jego wyważenie, balans. Dobrze ustawiony podnóżek. Teraz od kilku tygodni jeżdżę Panterą s 3 i jestem bardzo zadowolona. Wiem jedno, nie można bać się szukać tego idealnego wózka. Lepiej przymierzyć wiele wózków… Wtedy szybko przekonamy się, który model bardziej nam pasuje.

Teraz marzę o BATEC QUAD HYBRYD przystawka do wózka inwalidzkiego, o której możecie poczytać TU, a na poniższym filmie moja próbna jazda.

Posiadanie takiego sprzętu to dla mnie samodzielność i wolność w jednym. Niby nie wiele, ale jednak wiele…

K.M.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.