KOBIECOŚĆ NA WÓZKU CZYLI MOŻESZ BYĆ MISS

Kobiety lubią wiosnę bo ona pozwala im rozkwitać… w czasie gdy za oknem deszcz i prawie słychać jak rosną wiosenne trawy. Wiem że to najlepszy czas na nowe wyzwania. Poznanie siebie na nowo. Ja poznaję siebie każdego dnia. Wszystko zaczęło się od mojego udziału w Konkursie Miss Polski na Wózku. Po wypadku straciłam wiele i nie tylko ze sprawności.

Kobiecość była na ostatnim miejscu… Nawet teraz nie jest na pierwszym, ale jest o wiele lepiej. Dał mi to konkurs i kobiety które dzięki niemu poznałam. Każdy konkurs MISS jest w jakimś sensie potrzebny, ale ten jest szczególnie ważny. Chodzi w nim nie tylko o kobiece piękno, ale o to by otoczenie nauczyło się je widzieć, a my kobiety na wózkach musimy dać sobie prawo do akceptacji siebie. Poznania przez pryzmat piękna własnej osobowości. Wiele dziewczyn biorących udział w konkursie Miss Polski na Wózku na nowo odkryły siebie inne dopiero kształtowały własną kobiecość. To zwykle nie jest łatwe… Zależy od tego kim jesteśmy i jaki przeżywamy etap w życiu. Bez względu na to gdzie jesteście warto zaryzykować i podjąć wyzwanie.

Właśnie trwa rekrutacja do tegorocznej edycji. Czekamy na wszystkie super dziewczyny.  Ja czekam na moich czytelników… Podtrzebne są bowiem nie tylko uczestniczki, ale i ludzie wielkiego serca. Jeśli jesteś kobietą na wózku baw się z nami. Rekrutacja trwa REGULAMIN Może jesteś osobą sprawną i znasz kogoś na wózku. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu pomyślisz o pięknie inaczej. Ja od zawsze wpieram konkurs bo uważam, że piękno jest w nas wszystkich. Kobietach, mężczyznach… Nie ważne czy jest się sprawnym czy nie.

Życie każdego z nas to szukanie w sobie tego piękna. Konkurs Fundacji Jedyna Taka ma zarówno zwolenników jak i przeciwników. Występują oni również w środowisku os. niepełnosprawnych. Ja go popieram, ale nie ze względu na koronę, rywalizacje… Kobiecość jest w każdej z nas bez względu na schorzenie czy jego brak. I my same musimy ją odnaleźć, oswoić. I tylko my możemy, to zrobić. Konkurs jest tylko narzędziem do tego byśmy odkryły w sobie pokłady piękna, o których nie zawsze wiemy. Warto poszukać tego czego czasem nie widać. Obserwując konkurs z perspektywy obserwatora, uczestniczki – mogę o nim wiele napisać. I wcale nie chodzi mi o pisanie hymnu…

Chciałabym byście zrozumieli, że konkurs to nie tylko korona, rywalizacja… Dla wielu dziewczyn, to walka z własnymi kompleksami, zwątpieniem… To poszukiwanie siebie i chęć pokazania światu, że piękno i kobiecość można zobaczyć z innej perspektywy. Piękno niepełnosprawnych kobiet nie jest gorsze… ono nie zawsze bywa oczywiste. Ale jest. Dowodem na to są poniższe zdjęcia, które użyczyła mi Fundacja Jedyna Taka 

seb laski
Miss Polski na Wózku – Olga Fijałkowska – archiwa FJT
va2uh6m5
Miss Polski na Wózku – Julia Torla – archiwa FJT
_DSC4258
Miss Polski na Wózku – Katarzyna Kozioł – archiwa FJT

Ty lub twoja koleżanka możecie otrzymać koronę w tym roku. Czy dasz sobie i komuś na to szanse zależy od ciebie. Wszystkie jesteśmy niezwykłe. Zapraszam panie do niezwykłego grona ambasadorek kobiecości. Wszystkie jesteśmy Jedyne Takie.

 

 

 

Dodaj komentarz