Kobiecość bywa jak pączek róży. Szczęśliwa kobieta rozkwita. Może to robić wiele razy w życiu. Na różnych etapach życia może się pojawić zarówno rozkwit jak i więdnięcie. To normalne. Każdy człowiek ma lepszy i gorszy okres w życiu… kiedy jest się na wózku wydaje się, że jest tylko ten gorszy czas ale to nie do końca tak. Po jakimś czasie trzeba się zmierzyć z życiem i tym co nas dobija. Wiem co mówię, bo ze mną też tak było. Nawet jak jest bardzo źle słońce w jeszcze zaświeci. Prędzej czy później przyjdzie dzień, w którym pojawił się pierwszy promyk słońca. Dajce mu wtedy szanse. Po jakimś czasie nadchodzi kolejny lepszy dzień. Z czasem jest ich coraz więcej…

Nie znaczy to jednak, że wszystko jest już tylko super. To by była bajka. Życie polega na lepszym i gorszym czasie. Trudności powinny nas mobilizować, ale nie zawsze jest to takie proste. Znam wielu ludzi, którzy dużo narzekają…, to jednak nie rozwiązuje problemów. Czasami tylko je pogłębia, bo narzekanie może nas zafiksować na doła i zanim się obejrzymy toniemy.

Trzeba z tym walczyć. Można wstać rano i narzekać, ale lepiej się troszkę wysilić… poszukać motywacji. To może nam pozwolić rozkwitnąć na nowo. Nie wszystkie kłopoty da się od razu rozwiązać od razu, ale kiedyś będzie lepiej.

Puki co trzeba próbować polubić siebie. Nie ważne jakie masz kompleksy… Czy chce ci się rano wstać, czy lubisz swoją prace, rodzinę, faceta. Wymieniać można bez końca.

Chcesz rozkwitnąć polub siebie… nie jest to łatwe, ale się da. Mnie się udało. Polubiłam siebie od nowa choć nie było wcale łatwe. Zanim się obejrzałam znowu uwierzyłam w siebie. Zaczęłam mieć plany, marzenia. Nie zmienił mi się od tego wzrost, ani rozmiar. Jest mi lepiej ze sobą.

Mimo że moje życie chwilami nadal nie jest chwilami nie jest to łatwe zmiana może nadejść. Czy mam na to bezczynnie czekać? Nie chce mi się… Bo lepiej może nie być. Czy warto tracić czas. 

Wiem, to równie dobrze jak wy, ale wiem też, że zmiana często zależy od nas. Nie zawsze można coś zmienić, ale na pewno można próbować to zrobić. Mimo smutku, problemów, kompleksów można na nowo rozkwitnąć i to nie tylko fizycznie. Wystarczy dać sobie szanse. Nie trzeba wcale wydawać kasy na zakupach. Wystarczy codziennie przypominać sobie, że lubimy siebie. 

Nie wszyscy muszą mnie lubić – wystarczy, że ja siebie lubię. Ciebie dotyczy ta sama zasada jeśli chcesz być różą…

 

 

 

2 komentarze

  1. Jestem teraz na etapie rozkwitu po wielu latach zastoju i muszę powiedzieć, że jest mi z tym bardzo dobrze. Tylko że nie obudziłam się sama, a obudził mnie ktoś, kto teraz jest dla mnie bardzo ważny. Sama próbowałam, wyszłam sobie na przeciw, ale dziś wiem, że bez tej osoby nie był by to pełen rozkwit, bo chyba właśnie tego pierwiastka brakowało w moim życiu. Jeżeli sami nie mamy siły się pozbierać, to najgorsze co możemy zrobić, to się zamknąć, bo wtedy nie damy szansy komuś, kto być może stanie na naszej drodze i da nam nowe spojrzenie na życie, a przede wszystkim na siebie. Nieraz trzeba znaleźć to coś, czego nam w życiu brakuje, żeby czuć się lepiej z samym sobą.
    Czasem wydaje się, że słońce już nie wyjdzie, ale masz Kasiu rację, słońce zawsze wychodzi i to w najmniej oczekiwanym czasie.
    Najważniejsze to wierzyć w lepsze jutro i nigdy nie tracić nadziei nawet, jak w danym momencie sytuacja nie rokuje najlepiej.

    lamia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *