KOBIECOŚĆ I TABU

Katarzyna Wasiak jest niezwykłą osobą. Chciałaby aby kobiety na wózkach były widoczne, aktywne, potrzebne… by nie były marginalizowane przez społeczeństwo, które nasz często nie zauważa.

Kobiecość, to nie tylko powierzchowność, ale i wnętrze. To czego czasem nie widać. Chciałabym byśmy byli traktowani jak inni, byśmy mogli pełnić te same role społeczne, zawodowe co inni ludzie. Niestety niepełnosprawność nadal jest traktowana w naszym kraju po macoszemu, lub na zasadzie,… że jesteśmy biedni, nieszczęśliwi, roszczeniowi… Niepełnosprawni to ludzie z pają, którzy chcą się realizować się w życiu.

 

12800319_1030456443686165_8813261188823922620_n

Moją pasją jest dziennikarstwo, a życiową misją zmiana wizerunku osób niepełnosprawnych. Walczę o to, by kobiecość i niepełnosprawność nie musiała się wykluczać. 

By osoba niepełnosprawna była kojarzona z osobą aktywną, pasjonatem życia… W naszym kraju, a nawet w filmach niewiele mówi się o niepełnosprawnych. A niepełnosprawność wcale nie musi odstraszać. Nie musi być niewygodna, ani traktowana jak tabu. Do konkursu zgłosiłam się po raz kolejny by dać nam taką szansę. W poprzedniej edycji Konkursu Miss Polski na Wózku do 10 brakowało mi niewiele. W tym roku jest trudniej o głosy mimo możliwości głosowania internetowego . Wielu ludzi nie rozumie Szerszej Misji jaką ma sam nasz udział… w konkursie  

Głos można oddać codziennie wysyłając SMS na nr 72068 o treści: TC.JEDYNA.30

lub drogą internetową TU – GŁOSUJĘ ZA podając adres e-mail

Zgłosiłam się do konkursu by moje otoczenie zobaczyło nie tylko kobiece piękno, ale i człowieka. Moją walkę o siebie i o innych. Walkę o to, by w mediach mówiło się nie tylko o problemach niepełnosprawnych, ale pokazywało się realizowane przez nas role społeczne. Liczę na to, że jako Miss uda mi się przeforsować kilka moich pomysłów…. i otworzyć niektóre zamknięte dotąd drzwi… – mówi Katarzyna

 

Dodaj komentarz