Szczęśliwa kobieta wcale nie musi skupiać się tylko na rzeczach materialnych, podążać za modą i wmawianymi jej wzorcami… Nie musi być ideałem chudzielca, a mimo to będzie robić wrażenie na facetach. Jedyne co musi, to odkryć w sobie pokłady miłości do siebie. Musi lubić siebie mimo kompleksów, że jest: za chuda, za gruba itp.

Lista może być naprawdę długa. Osobiście nie znam kobiety, która nie miała by kompleksów. Zawsze znajdziemy mankament, który damy rade sobie wmówić… Prawda jest bowiem taka, że to co nam w sobie przeszkadza jest w większości nie odtwarzalne dla innych. Warto więc przewartościować oceny samego siebie i troszkę wyluzować. Życie nie polega na tym by sobie wciąż dokładać.

Kobieta wcale nie musi być szczupła, mieścić się w rozmiar XS. Nie musi mieszkać w pałacu, nosić markowych ubrań i mieć figury modelki. To daje szczęście na chwile, a chwila mija zbyt szybko.

Szczęśliwa kobieta to taka, której jest dobrze ze sobą zawsze. Nawet wtedy gdy jest zmęczona, zwyczajna. Kiedy kobieta wstaje rano nie zawsze wygląda idealnie. Nikt wtedy nie wygląda pięknie… Chyba, że jest to film lub reklama. Niestety nikt jeszcze nie wpadł na to by w reklamie pokazać zwyczajną kobietę która po używaniu czegoś odnalazła by własne piękno i nim emanowała. A to przecież było by bardziej wiarygodne. Problem w tym że ta metoda zwykle była by stosowana za bardzo i stała by się totalną manipulacją… Jeśli jednak dajemy się manipulować czemu nie wykorzystamy tej manipulacji trochę dla własnego dobra?


Ja sama mam kompleksy, a mimo to udało mi się je zwalczyć. pokochać siebie taką jaką jestem i wyruszyć w podróż, która mi pozwoli odnaleźć siebie na nowo i być ze sobą w niezłej komitywie. Bo jeśli nie kocham siebie, to jak mogę uwierzyć w miłość kogoś innego…?

Warto więc odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  1. Za co lubię siebie ?
  2. Co u siebie lubię ?
  3. Co lubią we mnie inni ?
  4. Co zrobiłam/em dziś dla siebie ?
  5. Co zrobiłam/em dobrego ?
  6. Za co jestem dziś wdzięczna/em ?

 

Powtarzając to codziennie zaczniecie siebie lubić i mniej będziecie narzekać na swoje życie. Mnie się udało, więc i wam się uda.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *