JAK BYĆ BEZPIECZNYM NA WAKAJACH

Wakacje to czas, na który się czeka. Tęskni. Nie wszyscy mogą mieć takie wakacje jakie chcą, ale może być znacznie gorzej. Wymarzone wakacje mogą stać się koszmarem, który się ziści w najgorszej postaci. Sami będziemy temu winni.

To czy mamy modny – markowy stój, fajną figurę. Czy jedziemy do modnego miejsca, którym możemy się potem pochwalić… Nie będzie mieć znaczenia. Jak i to czy wrócimy opaleni. Ważniejsze będzie czy wrócimy bezpiecznie i wcale nie chodzi o to, by uniknąć wypadku, czy zamachu terrorystycznego. Chodzi o to by wrócić z wakacji szczęśliwie, a nie zniknąć…, lub stracić wszystko.

W okresie letnim mówi się o trendach, cenach wyjazdów, o konsekwencjach skoku na główkę, czy jazdy pod wpływem alkoholu.

Nie ostrzega się jednak zbyt często przed pisaniem na portalach gdzie właśnie jesteśmy, jedziemy, co robimy. Publikacja cudownych zdjęć w trakcie pobytu na wakacjach też nie pomaga. Chęć dzielenia się przeżyciami z każdym dniem bardziej usypia naszą czujność. Złodzieje jednak nie śpią. Oni na to czekają. Obserwacją… Choć nie myślimy o tym Oni też mają konta na instagramie czy facebooku.

Nie była bym zdziwiona jeśli ubezpieczyciele zaczną w umowach umieszczać punkt, że nie pokrywają kosztów odszkodowania jeśli wykopujący polisę i jego bliscy publikują w internecie informacje, że nie ma ich w domu. Choć niewielu to przyzna taka informacja może być traktowana jak zaproszenie…

Nie tylko takie zachowanie nam zagraża, ale można próbować temu zapobiec.

 

Uważaj na dokumenty

Wakacjach nie noszę ze sobą wszystkich dokumentów, ani pieniędzy. W portfelu noszę tylko kwotę na dany dzień… więc jest szansa, że nie stracę wszystkiego.

Nie zostawiaj swojego napoju, ani drinka

Nie umiem powiedzieć od kiedy mam prawdziwą manię na tym punkcie. Wiem, że nikt nie porywa niepełnosprawnych, ale w czasach kiedy zauważa się piękno kobiet na wózkach my też musimy uważać.

Chcesz być bezpieczny zostawiaj ślady

Lubie ufać ludziom. Jestem spontaniczna i szalona. Mimo to mam nawyk zostawiać ślady. Dokumentować to gdzie z kim i kiedy. Po pisaniu tekstu o zaginionej dziewczynie został mi taki nawyk. Jeśli chodzi o osobę zaginioną ślad zawsze kiedyś się urywa. Warto zadbać o to, by trwał dużej, bo nigdy nie wiadomo kogo się pozna… i czy jest on tym za kogo się podaje.  Przecież wielu ludzi znika. Niewielu znika bo chce…, bo ma dosyć. Większość znika, bo za bardzo zaufało nowo poznanej osobie.

Nowo poznane osoby są dla mnie jak czyste kartki, ale nie wszyscy mają dobre intencje. Dlatego warto zostawiać komuś bliskiemu ślady, informacje, by mógł nas znaleźć. Przecież nie trzeba wcale być daleko by zniknąć. Może być noc, ale i dzień. Możemy być zaledwie kilka metrów od domu, a czasem kilka tysięcy. Nigdy nie wiadomo. 

Wiem nie zawsze zniknięcia to jest nasz wybór, ale nie mamy czasem wpływu. Ja che byście byli bezpieczni. 

Choć wielu z nas marzy o drastycznej zmianie życia nikt nie chce zmiany, o której nie da się zapomnieć… Śmierci też nie da się przecież odwrócić. A wcale nie trzeba do niej wiele. Wiem, bo sama otarłam się o śmierć. Teraz cenię każdą chwilę życia o wiele bardziej i wam radzę to samo. Po wypadku straciłam naprawdę wiele. Zbierałam się z tego latami. Teraz walczę o siebie i moje marzenia. O to by mimo wszelkich zagrożeń dało się cieszyć każdą chwilą…

One Reply to “JAK BYĆ BEZPIECZNYM NA WAKAJACH”

  1. Niezłe porady 🙂 Dla wielu mogą być naprawde przydatne

    zapraszam na konkurs
    https://strong-power.blogspot.com/2016/07/konkurs.html

Dodaj komentarz