DLACZEGO FENOMEN ORKIESTRY DZIAŁA JUŻ 25 RAZ?

Nie wszyscy pamiętają Polskę sprzed 25 lat. Ja pamiętam. Wydaje się, że, to było tak dawno, a jednak ten czas jest jak chwila. Tylko my wiemy jak bardzo zmienił się nasz kraj przez te lata. A wszystko dzięki WOŚP, która dała nam szansę na to by pokazać światu, że nasz kraj jest pełen ludzi którzy mają w sobie nadziei. to pozwala się nie podawać. Marzyć o tym, że może być lepiej. Po 25 latach wiemy, że możemy wygrać z wieloma chorobami. WOŚP daje nam okazję do serca razem. Ci biedni i ci bogaci są razem czyniąc coś dobrego i nie ważne kto ile wrzucił do puszki. Ważne jest, że udało się zrobić kolejny krok do tego by być razem w pozytywnej sprawie.

Wtedy 25 lat temu nikt nie wierzył, że to co się działo  przyniesie taki Wieloletni efekt, a jednak tak się stało. WOŚP z każdym rokiem ma więcej symboli… Jednym z nich jest to zdjęcie. 

fot. Wojciech Makara

Najważniejszym symbolem jest jednak walka o życie, zdrowie i nadzieję… dla rodzin dotkniętych chorobą dzieci i innych członków rodzin. Ta ważna walka w 93 r. była symbolem nowej szansy. Wygranego życia dla wielu z nas którzy dzięki temu mają większe szanse… na życie. Ilu ludziom pomogła orkiestra wiedzą ci którzy korzystali ze sprzętu z symbolem orkiestry.

Wiele matek zastanawiało się w czasie tegorocznego Finału WÓŚP co by było z ich dziećmi gdyby WOŚP nie grała. Dobrze, dostaliśmy te 25 lat i chcemy więcej… Może gdyby orkiestra grała od początku świata było by dla nas, nie można jednak myśleć co by było gdyby orkiestra grała wcześniej. Warto myśleć o tym co by było jak by Jurek Owsiak nie stworzył  WOŚP. I choć są też przeciwnicy mam nadzieję, że kiedyś ich przekonać dar ratowania życia, bo dziś miliony matek myśli:

Moje dziecko żyje dzięki orkiestrze.

Wiem co mówię, bo sama korzystałam z tego sprzętu po wypadku komunikacyjnym. Dzięki temu sprzętowi Żyję i na zawsze będę popierać Orkiestrę.

Jestem za życiem, za nadzieją. Jednością ludzi, którzy na krótką chwilę przekonują się że mają serce. I chcę wam uświadomić co jest jej siłą. I nie jest nią tylko Jurek Owsiak:

  • Nadzieja
  • Chęć zmiany
  • Jedność
  • Pasja
  • Odwaga
  • Spontaniczność
  • Miłość

 

I choć są ludzie, którzy chcą zniszczyć WOŚP wierzę, że ona będzie trwała nadal, bo w Polakach tkwią nieprzebrane pokłady dobra. I tego zazdrości nam świat… Nawet w najgorszych czasach potrafimy się zatrzymać na jeden dzień w roku i zagrać dla dobra innych.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz