CORAZ MNIEJ OLŚNIEŃ

 

CORAZ MNIEJ OLŚNIEŃ to historia, którą Ałbena Grabowska-Grzyb opowiada nam w niezwykły sposób. Autorka z humorem i prostotą pisze nam o życiu, relacjach ludzi, miłości… A pisać taką opowieść w taki sposób wcale nie jest łatwo. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem talentu autorki. Choć CORAZ MNIEJ OLŚNIEŃ jest to pierwsza książka autorki jaka wpadła mi w ręce, ale na pewno nie będzie ostatnią.

Atutem tej książki jest to że jest lekcja życia. Warto przekonać się o tym, że cokolwiek czynimy zawsze jest tego jakaś cena. Konsekwencja.

Choć losy kilku kobiet splotły się z sobą dzięki tej opowieści wart pamiętać, że ta historia mogła by wydarzyć się naprawdę… Pytanie tylko kim bylibyśmy gdyby przydarzyła się nam. Ja czytałam tę książkę dwukrotnie i za każdym razem odkrywałam w miej coś nowego. Dla mnie, to cudowna książka, która niestety przez wydawcę nie została dopracowana.
Mała czcionka użyta w tej publikacji i literówki przeoczone przez wydawnictwo nie pozwalają czytelnikowi w pełni delektować się pięknem tej podróży i być jej uczestnikiem tak jak lubię. Sama jestem dyslektykiem i wiem jak ważna jest dbałość o słowo autora. Zwłaszcza, że te błędy są zwykle nie z jego winy. Dobrze, że ta książka doczekała się nowego wydania…

385183-352x500

LENA jest dziewczyną po przejściach i z niełatwą przeszłością. Wydaje się, że dla kariery jest gotowa na wszystko – kłamstwo, zdradę. Wydaje się, że nie ma uczuć i nie przejmuje się uczuciami innych dążąc do swojego celu. Miłość i seks wydaje jej się przereklamowany. Płytkie przelotne związki dla korzyści nie zostają jednak bez śladu życiu młodej i ambitnej stylistki. Czy gdyby nie dotknęły jej trudne relacje w rodzinie była by inna? Ufała by ludziom? Umiała by kochać? Moda jest jej pasją i jest w tym naprawdę świetna niestety nie wszystko idzie tak jak sobie wymarzyła. Romanse z żonatymi mężczyznami i upór nie ułatwiają jej życia. W pracy zawsze chce postawić na swoim. Jest świetna, ale zaistnieć w branży wcale nie jest łatwo… Praca u Eli jest poniżej jej ambicji, ale musi zaryzykować. Z damy do towarzystwa staje się nie tylko stylistką, ale kimś bliskim… Czy Ela i Piotr będą w stanie ją poznać?

MARIA jest cenioną dziennikarką, która dla pracy, tematu jest w stanie zrobić wszystko. Czy to co będzie musiała jeszcze poświęcić nie okaże się zbyt wiele? Samotność przecież kiedyś dopada wszystkich. Jak odnajdzie się poza piedestałem? Bez przyjaciółki, domu? Czy ważniejsza okaże się przyjaźń czy pasja do śledztwa? Czy to co przypadkiem odkryje o swojej przyjaciółce nie zaważy na jej życiu. Na tym jak je postrzegała…

ALINA jest lekarzem. żoną i matką. Liczy się dla niej jednak tylko kariera, praca. Miłości uczy się u kochanków i tam jej szuka, choć udaje, że tak naprawdę jej nie szuka. Nawet romans z mężem przyjaciółki nie zmienia jej zachowania wobec rodziny… Mąż i dzieci nie czują z nią więzi. Ona nie umie odnaleźć w sobie instynktu macierzyńskiego.

Czy powodem tego są trudne relacje z przeszłości? Czy to co robi będzie trwało zawsze. A może zbieg okoliczności zmieni wszystko… Co będzie ważniejsze śmierć,czy życie? Co przeważy u niej… Czy zmiana tożsamości rozwiąże jej problemy?
Tego musicie dowiedzieć się sami, ale naprawdę warto.

 

Dodaj komentarz