To trudne pytanie i łatwe zarazem… bo kobiety pełne są sprzeczności. Zwłaszcza dziś. Czas płynie szybko. Nim się obejrzałam okazało się, że noc skrada się cicho i wypełnia pokój. Godzina za godziną uciekała mi z tego dnia nie wiem kiedy… A przecież byli tylko goście i mała przyjemność dla siebie. Nie tylko z powodu dzisiejszego dnia… Nie było mnie tu chwile, bo źle się czułam. Nie nadawałam się do niczego. Nie chciałam was zanudzić. Nie da się ukryć, że rozleniwiłam się przez to tak samo jak mój kot, ale czasem tak trzeba.

Trzeba odpuścić. Odpocząć. Zająć się sobą… własną kobiecością. A dziś szczególnie my kobiety mamy do tego prawo. jednak wcale nie chodzi o to, by celebrować swoją kobiecość tylko raz w roku. Trzeba to robić, zawsze. Trzeba dać sobie prawo do bycia sobą. Słabą, silną, kobiecą…

8 marca, to tylko symbol. Dzień taki jak inne, a jednak nie zawsze. My Kobiety kochamy ten dzień i nienawidzimy zarazem. Chcemy być kochane, zauważane… zawsze. Wcale nie chodzi o to, by obsypać nas kwiatami (Na pewno nie wszystkim) choć jest to, miłe i czasem potrzebne. Bardziej jednak od tego potrzebne są codzienne proste gesty:

  • uśmiech
  • szacunek
  • rozmowa
  • bycie razem
  • bycie osobno

Szczęśliwa kobieta zawsze się wyróżnia. Nie musi jednak wcale śledzić trendów mody, kanonów, które teraz są na topie. Szczęśliwa kobieta to taka, która lubi siebie, swoje życie. Czasem chciałaby zmiany… Nowego celu, marzenia.

Szczęśliwa kobieta błyszczy w środku i wcale nie musi być jak inne. Nie musi się z nikim ścigać choć często goni za marzeniami… Bo tylko ona wie co daje jej szczęście i tylko ona może o nie walczyć. Ile kobiet tyle rodzajów szczęścia… Nie wszystkie mieścimy się stereotypach:

  • kochają zakupy
  • lubią się stroić
  • powinny zająć się domem

Tylko jedno jest nie zmienne: Nie zawsze szczęście przyjdzie samo. Trzeba o nie powalczyć, ale nie szukać na siłę. Bo szczęście to chwila. Potrzebujemy różnych takich chwil by nasz los stał się jak fajna rzeka. Łapcie chwile zanim któraś z nich ucieknie…

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *