12 OBLICZ PIĘKNA

Jak zdążyliście warzyć dziś poznaliśmy 12 finalistek konkursu Miss Polski na Wózku. Każda z tych dziewczyn jest piękna. Ale to są nie tylko finalistki konkursu. To są tak jak w poprzednich edycjach – niezwykłe osobowości, które są symbolem i przykładem dla innych kobiet na wózku. Tych, które dziś szukają dziś swojej drogi… Bo korona jest tylko symbolem – wolności, marzeń i tego czego może pragnąć kobieta na wózku. A choć różnimy się wieloma rzeczami jedno mamy wspólne – Wszystkie umiemy marzyć.

Warto więc dać sobie prawo do marzeń. Nie ważne gdzie jesteśmy. Liczy się to, że jesteśmy i co możemy. Choć wszyscy umieją narzekać, nie warto tracić czasu rozwodząc się nad tym co złe. Lepiej skupić się na marzeniach, na tym czego mimo choroby, problemów możemy jednak doświadczyć w czasie jaki jest nam dany. Choć każdy z nas na inne możliwości ważne jest by się nie podawać… Może nie wszystkie marzenia się spełnią, może ogarnie nas bezsilność. Sama to znam. Znają to też dziewczyny… które zgłosiły się do konkursu. Na co dzień jesteśmy takie same jak wszystkie kobiety. Słabe i silne zarazem. Siłą kobiet na wózkach jest nie tylko uroda, ani to, że jest im pozornie łatwiej niż innym (jak może się wydawać). Łatwiej nie jest. Ta siła, to wiara w marzenia. Wiara w to, że warto podejmować ryzyko.

To nie jest tak, że im się wszystko udaje… bo są piękne. przed nimi jeszcze wiele wyzwań. Konkurs, to tylko etap… jeden z wielu. Czas pokarze co w życiu im się uda, a co nie… i która z tych Pań otrzyma tytuł Miss podczas Gali Finałowej 16 lipca.

Ale bez względu na wynik one nadal będą walczyć o to, co tylko da im świat. Ja zrobię, to samo… Mam nadzieję, że wy moi czytelnicy i czytelniczki również powalczycie o siebie. I nie ważne czy zmagacie się z chorobą, czy nie. Nawet jeśli jesteście na zupełnie innym życiowym rozdrożu, to mam nadzieję, że weźmiecie przykład z tych pięknych kobiet i powalczycie o siebie. O swoje marzenia. Uwierzcie mi nic tak nie smakuje jak walka o marzenia.

 

 

Dodaj komentarz